ABFEN FARMA SİNUS RİNSE PEDİATRİC KİT

Sinus Rinse Burun Yıkama Kiti Formülü: Her bir paket, pH dengeli, katkı maddesi içermeyen sodyum klorür ve sodyum bikarbonat karışımı içerir. 

 

Sinus Rinse Burun Yıkama Kiti özellikleri: Burun ve sinüsleri döşeyen mukozanın sağlıklı çalışabilmesi için sürekli olarak sekresyon üretmesi gereklidir. Ancak alerji, enfeksiyonlar ve irritan maddeler çok fazla sekresyon üretimine neden olur. Bu da burun akıntısı, burun tıkanıklığı gibi nazal ve sinüs semptomları oluşturur. Burun yıkaması yapılarak, enfeksiyon ajanlarının, alerjenlerin ve irritan maddelerin bu bölgeden uzaklaştırılması sağlanır. Böylece, bu zararlı ajanların sebep olduğu semptomlar azaltılır, hatta giderilir. Başka bir deyişle, uygun bir nazal yıkama, nazal alerji ve sinüs rahatsızlıklarının semptomlarını ciddi ölçüde azaltabilir hatta tamamen ortadan kaldırabilir. 

 


Sinus Rinse Burun Yıkama Kiti Yan etkiler: Herhangi bir yan etkisi yoktur. 
Avantajları :Yüksek hacimli ,düşük basınçlı yıkama sağlar.pH dengeli ve izotonik solüsyondur.Yakmaz ,tahriş etmez .Katkı maddesi ,iyot ve latex içermez ,%99.9 saflıktadır. Hamilelikte kullanıma uygundur. 


Sinus Rinse Burun Yıkama Kiti İlaç etkileşimleri: Bilinen bir ilaç etkileşimi yoktur. Diğer soğukalgınlığı ve alerji ilaçları ile birlikte kullanılabilir. 


Sinus Rinse Burun Yıkama Kiti Kullanım şekli ve dozu: Kullanma kılavuzunda belirtilen şekilde ve doktorunuzun önerdiği sıklıkta kullanılır. 


Sinus Rinse Burun Yıkama Kiti Saklama Koşulları: Oda sıcaklığında muhafaza edin.  

 

Sinus Rinse Burun Yıkama Kiti

 

Kullanma kılavuzu

  1. adım: Ellerinizi yıkayın. Şişeyi 240 ml. (8 oz.) oda sıcaklığında, kapalı içme suyu ile doldurun. Suyu mikrodalga fırında ısıtabilirsiniz ancak 5’er saniyelik adımlarla ısıtmanız tavsiye edilir. Bunun nedeni suyun aşırı ısınmasını ve şişeye zarar vermesini önlemektir. 
  2. adım:  Sinus Rinse karışım paketini açın ve içindekileri şişeye dökün. Şişenin kapağını kapatın ve sıkıştırın, bir parmağınızı kapağın üstündeki deliğe bastırın ve karışımı eritmek için şişeyi sallayın. 
  3. adım: Lavabonun kenarında durun ve başınızı öne eğin. Nefesinizi tutmadan ağzınızı açık tutun ve kapağı burun deliğinize iyice yerleştirin. şişeyi yavaşça sıkın ve tuzlu su diğer burun deliğinizden ya da ağzınızdan gelene kadar yavaşça sıkmaya devam edin. Yeterli yıkama için şişenin yarısını ya da dörtte birini (60 ila 120 ml) kullandığınızdan emin olun. Solüsyonu yutmayın.
  4. adım: Burnunuzu kulak zarınıza basınç yapacak kadar sıkmadan burundan hızla nefes verin. Burun deliğinin arkasındaki posterior nasopharyngeal bölgeyi burnunuzda kalan solüsyonu içinize çekerek yıkayın. Solüsyonun bir kısmı boğazınıza kaçarsa tükürün. Burnunuzda kalan solüsyonun atılmasını kolaylaştırmak için yıkamadığınız burun deliğinize parmağınızı bastırarak yıkadığınız burun deliğinizden nefes verin.
  5. adım: 3. ve 4. adımları diğer burun deliğiniz için tekrarlayın.
    Eğer artan solüsyon varsa dökün. Her yıkama için taze solüsyon hazırlamanızı öneririz. Günde bir veya iki kez ya da doktorunuzun tavsiye ettiği sayıda yıkama yapın.

Yetişkin

Videoyu oynat

Pediatrik

Videoyu oynat
tr_TRTurkish