Hikayemiz

Abfen Farma ilaç, tıbbi cihaz, takviye edici gıda ve dermokozmetik üretimi ve satışı konusunda faaliyet göstermek üzere 2005 yılında kurulmuştur.

 

Halen Başkent Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikasında üretime devam etmektedir. Abfen Farma satış ekibi tüm Türkiye’de aktiftir ve binlerce doktor ve eczacıya güncel ürün ve literatür bilgisi iletmek üzere çalışmaktadır.  

 

Başlangıçta sadece tıbbi cihaz ithalatı yapan firmamız daha sonraki yıllarda yerli üretimi artırarak ithalat bağımlılığına son vermek ve pazar ihtiyaçlarına daha uygun çözümler sunmak amacıyla üretici olarak faaliyetlerine devam etmiştir ve etmektedir.

 

Üretim tesisimizde ISO 13485, ISO 22000 gibi kalite yönetim sistemleri aktif olarak işletilmektedir.  (kalite yönetim sistemi belgelerimizi görmek için tıklayınız)

 

Abfen Farma kuruluştan itibaren belirlediği misyon doğrultusunda; insana ve insan sağlığına önem verir, kaliteyi yaşam felsefesi olarak benimser, sürekli gelişmeye açıktır, ileri teknolojiyi kullanmaya çalışır, uluslararası standartlarda üretim yapmayı hedefler, müşteri odaklıdır, güvenli, etkili ve ekonomik ürünler geliştirir.

 

Abfen Farma, insan sağlığını direkt olarak ilgilendiren hassas bir sektörün içerisinde hem kaliteyi ön planda tutmakta hem de gelecek nesillere saygıyı bir şirket değeri olarak benimsemektedir. 

Abfen Farma “tutarlı ve dengeli büyüme”yi sürekli gelişmeye açık olmakla sağlar. Ürettiği ürünlerin yer aldığı pazarda hekimlerin reçete tercihlerinde birinci sırada yer almayı hedefler.

 

Sadece yurtiçinde değil, yurtdışı pazarlarda da etkin olmak amacıyla çıkılan yolda bugün, AB üyesi ülkelere ihracat yapılmakta, her geçen yıl Avrupa ve Amerika pazarlarında da büyümek hedeflenmektedir. 

 

“Müşteri odaklılık”, Abfen Farma’nın kaliteli, güvenli ve ekonomik ürün üretme ve sunma stratejisinin ve “topluma saygılı olma” ilkesinin bir parçasıdır. Türkiye çapında yerleşik saha çalışanları ile pazarlama ve satış faaliyetlerini gerçekleştiren Abfen Farma ekibinin performansı, yılda bir gerçekleştirilen müşteri memnuniyeti anketleriyle ölçülmekte ve memnuniyeti artırmaya yönelik planlar hayata geçirilmektedir.

 

Kuruluş felsefesine uygun olarak ABFEN FARMA‘nın logosu sağlıklı ve mutlu insan figürüdür ve şirketimiz insan sağlığını en önemli değer kabul ederek Türkiye ve dünya pazarına yeni ürünler kazandırmak yolunda ilerlemektedir.

tr_TRTurkish